Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Dziewczyny z sekcji karate AZS UG na medal!

Dziewczyny z sekcji karate AZS UG na medal!

utworzone przez | maj 21, 2022 | Sport

Studentki Uniwersytetu Gdańskiego zajęły 1 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów i 4 miejsce w klasyfikacji generalnej spośród 34 startujących uczelni w Akademickich
Mistrzostwach Polski w Karate WKF! W dniach 7–8 maja w Warszawie odbyła się tegoroczna edycja AMP w Karate WKF zorganizowana przez KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Tym razem Uniwersytet Gdański reprezentowały wyjątkowo same panie i to z dużym powodzeniem.

Pierwszego dnia odbyły się zawody w kategorii drużynowej kumite, w której to nasza drużyna uplasowała się na 2 miejscu. Srebrny medal wywalczyły: Julia Sabiecka, Daniela Holk, Małgorzata Kirszling i Alicja Jaśkowiak.

Alicja Jaśkowiak jako jedyna występująca w dwóch kategoriach (kata i kumite) zdobyła złoty medal w kategorii kata wśród uniwersytetów i zajęła 7 lokatę w klasyfikacji generalnej. W kategorii kumite –55 kg zajęła 9 miejsce.

Drugiego dnia mistrzostw odbywały się indywidualne starcia we wszystkich kategoriach kumite. Tytuł mistrzyni –50 kg obroniła Julia Sabiecka, która dzięki pokonaniu w finale Julii Komorowskiej z Politechniki Łódzkiej zajęła 1 miejsce.

Na podium klasyfikacji generalnej stanęły również kolejne nasze zawodniczki. Daniela Holk w kategorii kumite –68 kg zdobyła srebrny medal, ulegając w starciu finałowym nieznacznie Wiktorii Grejner (Uniwersytet Opolski) 0:1. Na najniższym stopniu podium z brązowym krążkiem stanęła Małgorzata Kirszling w kategorii kumite –61 kg.

W kategorii kumite –55 kg Maria Kokoć wróciła z brązowym medalem w typach uniwersytetów, gdzie w ogólnej klasyfikacji zajęła 5 miejsce.

Z roku na rok poziom zawodów jest coraz wyższy. Na mistrzostwach nierzadko spotkać możemy kadrowiczów Polski (jak wspomniana wcześniej Wiktoria Grejner) i najlepszych zawodników, którzy biorą udział w zawodach na arenie międzynarodowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodniczek i wielkiego sukcesu podczas zawodów zarówno jeśli chodzi o wyniki indywidualne, jak i wysokie miejsca naszej reprezentacji w końcowych klasyfikacjach.