Jastrë znaczy ‘Wielkanoc’

Pisanki, baranek, msza święta, uroczyste śniadanie – to dzisiejsze skojarzenia ze świętami Wielkiej Nocy. A jak te święta wyglądały dawniej? Jak przygotowywano się do nich przed laty na Kaszubach i w Gdańsku? Zapytaliśmy o to akademików, akademiczki oraz pasjonatów i pasjonatki tego regionu. Opowiedzieli nam oni o zwyczajach znanych już przed wiekami i kultywowanych jeszcze przed II wojną światową, a także o tych, które spotykane są również dzisiaj…

Pierwszy na Kampusie

W bieżącym roku przypada 50 rocznica oddania do użytku pierwszego na terenie dzisiejszego Bałtyckiego Kampusu UG budynku, w którym mieścił się ówczesny Wydział Humanistyczny, a obecnie Wydział Historyczny i Wydział Filologiczny.

„6 z historii”- relacja z wystawy

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Archiwów obchodzonego na całym świecie od 2007 roku na pamiątkę powołania w 1948 roku Międzynarodowej Rady Archiwów (International Council on Archives) w Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowana została wystawa pt. „6 z historii”.

Kultura nad Radunią

Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego zostało jednym z członków „RadUNI Kultury” – sieci partnerskiej skupiającej instytucje kultury położone na Starym Mieście w Gdańsku.