Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 11 zwycięzców w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w tenisie stołowym

11 zwycięzców w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w tenisie stołowym

utworzone przez | gru 31, 2022 | Sport

W listopadowych Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Tenisie Stołowym wzięło udział 79 zawodników. Rywalizacja rozegrała się między 25 a 27 listopada w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. Cykl zawodów trwa od 2016 roku i jest przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy inicjatywy podkreślają, że poziom uczestników rośnie z roku na rok, a najważniejszym aspektem przedsięwzięcia jest walka ze swoimi ograniczeniami.

Uczestnicy zostali podzieleni na 11 grup. Oznacza to też, że było 11 zwycięzców, którymi zostali:

• Kamil Najdrowski, AZS UKW Bydgoszcz,
  • Marcin Łukaszewicz, AZS Uniwersytet Zielonogórski,
  • Justyna Kamińska, AZS Uniwersytet Gdański,
  • Klaudia Pachuta, AZS Uniwersytet Rzeszowski,
  • Sławomir Maćkowski, AZS Politechnika Poznańska,
  • Mirella Rozmiarek, AZS Uniwersytet Ekonomiczny Poznań,
  • Klaudiusz Mały-Wieczorek, AZS WSB Chorzów,
  • Anna Banachowicz, AZS Politechnika Łódzka,
  • Karol Ratusiński, AZS WSG Bydgoszcz,
  • Dominika Malinowska, AZS Uniwersytet Ekonomiczny Katowice,
  • Paweł Gierszewski, AZS WSG Bydgoszcz.

Sędzią głównym mistrzostw był Marcin Fidala.

W tym roku do grona sponsorów Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS dołączyła firma PGNiG Grupa Orlen, która wsparła AZS UG w organizacji tego wydarzenia. – Chciałbym podziękować wspaniałej grupie organizatorów i wolontariuszy, bez których ta impreza nie miałaby tego niezapomnianego klimatu. Mamy nadzieję, że ze wszystkimi zobaczymy się za rok – tak podsumował mistrzostwa Tomasz Aftański zastępca dyrektora Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG.

Marcel Jakubowski
Zespół Prasowy UG