Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Jednostki UG 9 Absurd nie czytać!

Absurd nie czytać!

utworzone przez | lis 24, 2023 | Jednostki UG

Pod takim hasłem 7 października w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się ogólnopolska Noc Bibliotek. To wyjątkowe wydarzenie zostało zorganizowane w naszej Bibliotece po raz pierwszy, ale od razu zyskało dużą popularność. Nic w tym dziwnego, była to przecież niesamowita noc pełna literatury, gier i zagadek…

Największą popularnością cieszyła się wymyślona w Sekcji Promocji gra terenowa Biblioteczny Labirynt. Jej uczestnicy, odwiedzając zakamarki naszej biblioteki, rozwiązywali zagadki i zbierali puzzle do układanki. Na wszystkich czekały nagrody książkowe i drobne gadżety

Kolejną przygotowaną atrakcją był Nocny Escape Room. Gracze, byliście niesamowici! Dwie drużyny tego wieczoru przemierzały czas i przestrzeń w poszukiwaniu zaginionej księgi, a ich wytrwałość była godna podziwu.

Zorganizowaliśmy również dwie sesje RPG w klimatach książkowych kryminałów. Wrażenia były niezapomniane, napięcie stale rosło, a zawodnicy bawili się świetnie. Dziękujemy Michałowi ,,Eosdoom,, i Łukaszowi ,,Tymon,, Tymińskiemu za niesamowitą przygodę i poświęcony czas.

Nasza biblioteka stała się także wielką areną, na której porozstawiane były stoliki z grami planszowymi. I tu również okazało się, że nasi goście lubią spędzać sobotnie wieczory nie tylko z książkami.

Dużym powodzeniem cieszyły się pokazy Zbiorów Specjalnych. To było wyjątkowe przeżycie! Nasi goście mogli zobaczyć cenne materiały, których zwykle nie można oglądać, i posłuchać opowieści dr Katarzyny Wawrzynkowskiej. Jesteśmy dumni, że mogliśmy nasze zbiory zaprezentować w tę niezwykłą noc.

Dziękujemy wszystkim za obecność i udział w atrakcjach przygotowanych z okazji Nocy Bibliotek, a naszym bibliotekarzom za zaangażowanie. Wierzymy, że literatura łączy ludzi – ta noc to udowodniła. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach kulturalnych!

Monika Budzińska
Sekcja Promocji BUG


Załączniki

  • 49 (680 kB)
    22.11.2023