Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym z udziałem reprezentacji UG

Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym z udziałem reprezentacji UG

utworzone przez | maj 22, 2023 | Sport

Akademicki Związek Sportowy Uniwersytet Gdański stanął na wysokości zadania, organizując w dniach 12–14 maja br. turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym. Prawo gry bez eliminacji w turniejach półfinałowych mieli nasi studenci, którzy w dobrym stylu walczyli o wysokie lokaty.

Kobiety w fazie grupowej trafiły na bardzo mocne rywalki z Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Lubelskiej oraz Politechniki Gdańskiej. Wygrana w derbach Gdańska 3:0, porażka z Uniwersytetem Warszawskim 2:3 oraz z Politechniką Lubelską 1:3 dały naszej drużynie 3 miejsce w grupie. Pozostała walka o miejsca 9–12, podczas której nasze zawodniczki spisały się wzorowo. Wygrana z SGGW Warszawa 3:1 oraz łatwe zwycięstwo z AGH Kraków 3:0 dały naszym studentkom 9 miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju. Warto zaznaczyć, że nasze grupowe rywalki z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Politechniki Lubelskiej zajęły kolejno 2 i 3 miejsce.

Panowie poprawili swój wynik sprzed roku. W klasyfikacji generalnej zajęli 6 miejsce i tym samym zdobyli brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. W fazie grupowej nasi zawodnicy pewnie pokonali AGH Kraków (3:1) i Politechnikę Białostocką (3:1), ulegając tylko Akademii Zamojskiej (0:3) – przyszłym triumfatorom zawodów. Drugie miejsce w grupie dało awans do ćwierćfinału, w którym to nasi studenci ulegli Politechnice Gdańskiej 0:3. W walce o miejsca 5–8 mecze toczyły się ze zmiennym powodzeniem. W pierwszym starciu pewnie pokonaliśmy Politechnikę Rzeszowską 3:1, jednak w meczu o 5 lokatę zawodów ulegliśmy UMCS Lublin 0:3.