Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Akademickie Mistrzostwo Polski w piłce ręcznej kobiet dla Uniwersytetu Gdańskiego!

utworzone przez | cze 28, 2023 | Sport

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet 1 miejsce w klasyfikacji generalnej, a co za tym idzie – 1 miejsce w kategorii uniwersytetów zajęła drużyna z UG. Finałowy turniej odbył się zdecydowanie po myśli naszych zawodniczek, a wyniki, które uzyskały w poszczególnych meczach, są imponujące.

Zawodniczki naszej uczelni trafiły w turnieju do grupy C, gdzie łatwo wygrały wszystkie spotkania: z Politechniką Wrocławską – 25:10, z Uniwersytetem Rzeszowskim – 28:18, z Politechniką Opolską – 25:13.

W ćwierćfinale nasze zawodniczki trafiły na drużynę Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, którą pokonały 33:15.

Po łatwych czterech meczach przyszedł czas na nieco bardziej zacięte starcie z drużyną UMCS Lublin. W półfinale górą oczywiście były zawodniczki z UG, które pokonały rywalki 21:18

Mecz finałowy wzbudził wiele emocji, jednak i on zakończył się sukcesem – zawodniczki z AWF Katowice zostały pokonane 23:18 (12:7) i tym samym nasza drużyna odniosła zwycięstwo w całym turnieju.

Indywidualne wyróżnienie otrzymała Daria Cieślak, która została królową strzelczyń Akademickich Mistrzostw Polski.

Turniej finałowy AMP w Piłce Ręcznej odbył się w Opolu w dniach 25–28 maja. Organizatorem była Politechnika Opolska.