Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Biegi Przełajowe na Lotnisku w Pile

Biegi Przełajowe na Lotnisku w Pile

utworzone przez | kwi 24, 2024 | Sport

Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w dniach 5–6 kwietnia br., zorganizowano na dawnym lotnisku w Pile. Niebywałe tereny biegacze pokonywali indywidualnie na dystansach 3 km i 6 km (kobiety), 4,5 km i 9 km (mężczyźni).

W klasyfikacji drużynowej panie zdobyły brązowy medal w kategorii uniwersytetów i wysokie, 8 miejsce w klasyfikacji generalnej na 38 sklasyfikowanych uczelni. Panowie tym razem wrócili bez drużynowego medalu ‒ zajęli 6 miejsce w kategorii uniwersytetów i 18 miejsce w klasyfikacji generalnej. Warto jednak podkreślić, iż w kategorii mężczyzn sklasyfikowane zostały aż 53 uczelnie!

Indywidualny medal „wybiegał” Szymon Gumkowski. Na dystansie 9 km miał czas 32:41,78, co dało mu srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów.

Nasi zawodnicy wystartowali również w sztafetach 4 x 1,5 km. UGteam 1 z czasem 20:11,21 zajął 9 miejsce w klasyfikacji generalnej i 4 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. UGteam 2 z czasem 21:48,92 zajął 30 miejsce w klasyfikacji generalnej i 9 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. W tej rywalizacji udział wzięło łącznie 65 sztafet.