Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Studenci i doktoranci 9 Co nowego w Radiu MORS?

Co nowego w Radiu MORS?

utworzone przez | sty 24, 2024 | Studenci i doktoranci

Cały czas się dzieje! Radio MORS prezentuje nowe audycje oraz znane programy w odświeżonych formułach! Informacje, rozrywka, sport, publicystyka, goście i dużo dobrej muzyki! Mega Otwarte Radio Studenckie nadaje całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Radio MORS to uniwersytecka rozgłośnia Uniwersytetu Gdańskiego z długą i bogatą tradycją. Od 2009 roku studenci z różnych wydziałów przygotowują materiały albo sami zasiadają przed mikrofonem. W bogatej ramówce znajdują się zarówno audycje tzw. ogólnoredakcyjne – tworzone kolektywnie, jak i te autorskie – zgodnie z zainteresowaniami naszych studentów.

Co roku radiowa ekipa stara się urozmaicać program dla słuchaczy i prezentować audycje na najwyższym poziomie. Sprawdźcie, jakie efekty przyniosły pierwsze miesiące roku akademickiego 2023/2024!

AKTUALNOŚCI RADIA MORS

To najświeższe wiadomości z życia Uniwersytetu Gdańskiego, Trójmiasta i regionu. Informacje dotyczące bieżących wydarzeń, inwestycji miejskich, a także zapowiedzi koncertów, pokazów filmowych, czy też komunikaty w sprawie praktyk studenckich i działalności kół naukowych. Jesteśmy z Wami na żywo jeszcze częściej! Od teraz dwa razy dziennie! Od poniedziałku do piątku o 8:00 oraz 18:00 słuchajcie naszego serwisu informacyjnego prosto ze studia na Bażyńskiego 4! Trzymajcie z nami rękę na pulsie i bądźcie na bieżąco z tym, co w regionie i na uczelni!

ŚNIADANIE W RADIU MORS

Poranna audycja tworzona przez liczną grupę redaktorów Radia MORS, idealna do gorącej kawy. Duet prowadzących oraz ciekawi goście opowiadający o swoich przygodach, wydarzeniach ostatnich dni czy o najgorętszych tematach internetu. Śniadanie to także prognoza pogody, przegląd prasy, sondy uliczne i dużo pobudzającej do działania muzyki. Jesteśmy dla Was na żywo nie dwa, a trzy razy w tygodniu! W każdy wtorek, środę i piątek od 7:30 do 9:00!

PKS – POKAŻ KOGO SŁUCHASZ

Wznawiamy audycję sprzed lat i wznosimy ją na nowy poziom. PKS to swoisty hydepark Radia MORS. Dziennikarze naszej redakcji zasiadają solo przed mikrofonem, żeby opowiedzieć Wam, kogo słuchają. Każdy odcinek to podróż w zupełnie inne rejony wypełnione osobistymi przeżyciami i piosenkami, które stały się hymnami życia. Głosy, które zapewne znacie z innych audycji, tym razem otworzą bank ze swoją muzyką. O doskonały dobór kadrowy zadba Marta Miszewska. Premiera w każdy poniedziałek o 18:00. Powtórka w niedzielę o 16:00.

CO UGrali?

Nowa sportowa audycja reporterska, w której komentujemy głównie zmagania trójmiejskie i akademickie. Zaglądamy z mikrofonem na tutejsze stadiony i obserwujemy z bliska piłkę kopaną, klejoną, rzucaną czy plaskaną. Nasza audycja to wyniki, wywiady, materiały pomeczowe, a także wyjątkowi goście. Dopytujemy i ustalamy: Co UGrali? Premiera co tydzień, w poniedziałek o 19:00. Prowadzi Michał Mieczkowski.

KTÓRA KULTURA

Zupełnie nowa audycja, w której pokazujemy, że kultura niejedno ma imię. Teatr, fotografia, muzyka, taniec czy literatura… można wymieniać i wymieniać, ale po co, skoro można posłuchać audycji Która Kultura! Nasi redaktorzy porozmawiają z ludźmi, którzy żyją dla kultury i tworzą kulturę. Do usłyszenia! Premiera w każdy wtorek o 19:00, powtórka w środę o 12:00 oraz w sobotę o 18:00. Prowadzi Inka.

SKOŁOWANI

Bo po prostu warto działać na UG! Nowa audycja, w której rozmawiamy z członkami kół naukowych oraz organizacji studenckich Uniwersytetu Gdańskiego i nie tylko. Podczas audycji dowiecie się, co wyróżnia takie koła i organizacje, jak działają, czego uczą i dlaczego warto do nich dołączyć. Słuchajcie koniecznie, aby znaleźć coś dla siebie! Premiery w co drugi czwartek o 17:05, a powtórki ‒ w poniedziałki o 12:00.

SPRAWDŹ, CO NOWEGO W KLASYKACH RADIA MORS!

Biblioteka audycji, przy których pracuje cała redakcja, jest naprawdę spora. Flagowa audycja naszej stacji – Lista przebojów – zaprasza do cotygodniowego głosowania na swoich ulubieńców na stronie internetowej: https://mors.ug.edu.pl/lista_przebojow_0 oraz później do odsłuchu notowania w każdy piątek od 18:00. Godzina 20:00 w poniedziałek z kolei należy do Słuchamy Polecamy, czyli redakcyjnego przeglądu piosenek zarówno od młodych zdolnych artystów, jak i tych znanych, doświadczonych. Warto zajrzeć też na nasze profile na Facebooku czy Instagramie, gdzie informujemy o najnowszych odcinkach audycji Gość Radia MORS, wypełnionej wywiadami z gośćmi ze świata nauki, kultury, polityki, sztuki.

Która legenda rocka ma dziś urodziny? Jaki album został wydany dokładnie 20 lat temu? Która piosenka podbijała listy przebojów? Tych i innych ciekawych faktów dowiecie się codziennie o 11:00 i 17:00 w Muzycznym Kalendarium. Nasi reporterzy nieustannie odwiedzają różne wydarzenia, miejsca i ludzi. A wszystko po to, żebyście byli na bieżąco z tym, co dzieje się na UG i w Trójmieście. Co tydzień w sobotę o 17:05 w audycji Chwila dla Reportera czeka na Was nowa porcja relacji z wydarzeń i wywiadów. W środę o 17:05 zapraszamy z kolei na Kolacjuwę. Dajcie się wciągnąć w rozmowy o teatrze, filmach, grach, dziełach śmiesznie złych oraz przerażająco dobrych, i o tym, co dzieje się w świecie kultury Trójmiasta, a to „u” otwarte w nazwie niech tylko potwierdza naszą mega otwartość!

UG KRYJE W SOBIE TALENTY!

Naszym zadaniem jest o nich mówić! W ramach cyklu Spotkanie z Reportażem w co drugi wtorek o 16:00 prezentujemy najlepsze prace studenckie, przygotowane podczas laboratorium radiowego, prowadzonego przez dr Monikę Białek. Podczas audycji, oprócz prezentacji reportaży, autorzy opowiadają o pracy nad opowieścią radiową, zdradzają sposoby na znalezienie dobrego tematu, odkrywają kulisy powstawania nagrania, omawiają techniki realizacji.

Na naszej uczelni studiuje i pracuje wiele nieprzeciętnych osób, których działalność jest dostrzegana przez ogólnopolskie i międzynarodowe gremia.

W programie UG Przedstawia prezentujemy te osoby związane z naszą uczelnią, którym chce się działać i które potrafią to robić skutecznie, efektownie i ciekawie. Do udziału w audycjach zapraszamy także gości różnych akcji prowadzonych na UG.

NA DESER AUDYCJE AUTORSKIE!

Sky is the limit! Muzyka post-punkowa, gry planszowe, pasmo rapu, światowy futbol, zdarte płyty, dyskusje o książkach, queerowi artyści, chwilka naprawdę ciekawej historii czy klimatyczne rozmowy z muzykami polskiej alternatywy. A z nowości… Będzie Piekło! Na historię muzyki heavy metalowej w co drugi wtorek o 21:00 zaprasza Jan Zyskowski.

Bądźcie z nami na okrągło! Sprawdzajcie naszą ramówkę tutaj: https://mors.ug.edu.pl/strona/41517/ramowka, a także podcasty wyemitowanych już odcinków na stronie Radia MORS oraz w serwisach streamingowych.

Radio MORS na żywo dostępne jest online pod adresami:

  • https://player.mors.ug.edu.pl/sites/all/modules/jplayer/mors_popup.html,
  • http://p.onlineradiobox.com/pl/mors/player/?cs=pl.mors&played=1,

a także w aplikacji Radio Garden czy na platformie Canal+ na kanale 583.

Zapraszamy!

Karol Stachowicz


Załączniki