Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Dziewczyny z sekcji Karate AZS UG na medal!

Dziewczyny z sekcji Karate AZS UG na medal!

utworzone przez | maj 19, 2022 | Sport

Studentki Uniwersytetu Gdańskiego zajęły 1 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów i 4 miejsce w klasyfikacji generalnej spośród 34 startujących uczelni w Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate WKF!

W dniach 7–8 maja w Warszawie odbyła się tegoroczna edycja AMP w Karate WKF zorganizowana przez KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Tym razem Uniwersytet Gdański reprezentowały wyjątkowo same panie i to z dużym powodzeniem.

Pierwszego dnia odbyły się zawody w kategorii drużynowej kumite, w której to nasza drużyna uplasowała się na 2 miejscu. Srebrny medal wywalczyły: Julia Sabiecka, Daniela Holk, Małgorzata Kirszling i Alicja Jaśkowiak.

Alicja Jaśkowiak jako jedyna występująca w dwóch kategoriach (kata i kumite) zdobyła złoty medal w kategorii kata wśród uniwersytetów i zajęła 7 lokatę w klasyfikacji generalnej. W kategorii kumite –55 kg zajęła 9 miejsce.

Drugiego dnia mistrzostw odbywały się indywidualne starcia we wszystkich kategoriach kumite. Tytuł mistrzyni –50 kg obroniła Julia Sabiecka, która dzięki pokonaniu w finale Julii Komorowskiej z Politechniki Łódzkiej zajęła 1 miejsce.

Na podium klasyfikacji generalnej stanęły również kolejne nasze zawodniczki. Daniela Holk w kategorii kumite –68 kg zdobyła srebrny medal, ulegając w starciu finałowym nieznacznie Wiktorii Grejner (Uniwersytet Opolski) 0:1. Na najniższym stopniu podium z brązowym krążkiem stanęła Małgorzata Kirszling w kategorii kumite –61 kg.

W kategorii kumite –55 kg Maria Kokoć wróciła z brązowym medalem w typach uniwersytetów, gdzie w ogólnej klasyfikacji zajęła 5 miejsce.

Z roku na rok poziom zawodów jest coraz wyższy. Na mistrzostwach nierzadko spotkać możemy kadrowiczów Polski (jak wspomniana wcześniej Wiktoria Grejner) i najlepszych zawodników, którzy biorą udział w zawodach na arenie międzynarodowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodniczek i wielkiego sukcesu podczas zawodów zarówno jeśli chodzi o wyniki indywidualne, jak i wysokie miejsca naszej reprezentacji w końcowych klasyfikacjach.

KLASYFIKACJA GENERALNA

 1. Politechnika Łódzka 60 pkt
 2. Politechnika Białostocka 41,5 pkt
 3. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 40 pkt
 4. Uniwersytet Gdański 33 pkt
 5. Politechnika Gdańska 31,5 pkt
 6. Politechnika Wrocławska 31 pkt
 7. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy 23,5 pkt
 8. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu 23,5 pkt
 9. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie 22,5 pkt
 10. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie 18,5 pkt
 11. Uniwersytet Łódzki 15 pkt
 12. Uniwersytet Warszawski 13,5 pkt
 13. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach 12 pkt
 14. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie 11 pkt
 15. Uniwersytet Medyczny w Lublinie 8,5 pkt
 16. Uniwersytet Medyczny w Łodzi 4 pkt

KLASYFIKACJA UNIWERSYTETÓW

 1. Uniwersytet Gdański 33 pkt
 2. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy 23,5 pkt
 3. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie 22,5 pkt

Iwona Wudarczyk


Załączniki