Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 FINAŁY AMP W TENISIE STOŁOWYM ZAKOŃCZONE SUKCESEM

FINAŁY AMP W TENISIE STOŁOWYM ZAKOŃCZONE SUKCESEM

utworzone przez | maj 19, 2022 | Sport

Cała reprezentacja AZS UG może być dumna nie tylko ze zorganizowania finałowych starć Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym, lecz także z uczestnictwa w nich. W Gdańsku oprócz pięknych wspomnień pozostaje brązowy medal klasyfikacji generalnej kobiet oraz brąz i srebro w klasyfikacjach uniwersytetów, kolejno: mężczyzn i kobiet.

Turniej kobiet to od początku pewna gra naszych tenisistek, która przyniosła serię bez porażki podczas zmagań grupowych. Mecz ćwierćfinałowy, choć wygrany, był już o wiele bardziej wymagający i doprowadził nas do starcia półfinałowego z drużyną Uniwersytetu Warszawskiego, której wyższość nasze dziewczyny musiały uznać. W decydującym meczu o 3 miejsce to nasze tenisistki wyszły z tarczą, pokonując Uniwersytet Jagielloński w Krakowie 3:0.

Panowie walczyli, jak mogli, o awans do dalszej gry, jednak ich przygoda z mistrzostwami zakończyła się na walce o miejsca 9–12. Mimo to duch walki ich nie opuszczał i dzięki temu w meczu o 9 miejsce pokonali zespół z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, czym zapewnili sobie medal klasyfikacji uniwersytetów.

Po raz pierwszy w historii AMP w Tenisie Stołowym wręczono nagrody indywidualne im. Andrzeja Grubby. U kobiet wyróżnienie otrzymała Anna Węgrzyn (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), a u mężczyzn – Damian Węderlich (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie).

Skład reprezentacji UG:

Michał Byczkowski, Zuzanna Błażejewicz, Jakub Klimczewski, Damian Kust, Maja Miklaszewska, Marcin Olszewski, Magdalena Podlewska, Filip Soroka, Agata Szczuka, Julia Witkowska

Trenerka: mgr Iwona Dudzic

Weronika Wieżynis/AZS UG