Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Inauguracyjny start drużyny pracowników UG w Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej

utworzone przez | cze 28, 2023 | Sport

W dniach 19–21 maja br. w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej. W zawodach startowało 13 drużyn z ośrodków akademickich z całej Polski. W trzydniowych zmaganiach po raz pierwszy uczestniczyła drużyna Uniwersytetu Gdańskiego, w składzie: Natalia Skrzypkowska (CWFiS), Adam Miotk (CWFiS), Maciej Siwy (Biuro Prawne), Marek Nuszel (Administracja Budynków Kampusu Sopot), Maksymilian Biniakiewicz (Zakład Poligrafii) oraz dwóch pracowników Wydziału Ekonomicznego – Tomasz Gutowski i Jakub Kwiatkowski.

Drużyna UG rozegrała 5 meczów i ostatecznie zajęła VII miejsce. Jak na debiut w zawodach rangi Mistrzostw Polski oraz krótki okres przygotowań (przed mistrzostwami drużyna miała tylko 2 treningi), jest to bardzo dobry wynik. Warto też zaznaczyć, że naprawdę niewiele zabrakło do walki o miejsce w pierwszej piątce.

Zwycięstwo przypadło pracownikom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy wygrali z reprezentacją Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Czwarte miejsce zajęła ekipa z Politechniki Gdańskiej.

Jednak nie tylko wyniki się liczyły. Cały turniej, zorganizowany przez Politechnikę Gdańską wzorowo, przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Zawodnicy nawiązali nowe znajomości, a rozmowy prowadzono nie tylko na tematy siatkarskie. Ważny był też sam aspekt popularyzacji sportu i aktywności wśród pracowników uczelni.

Po turnieju nasza drużyna jest pełna nadziei na występ w przyszłym roku. Zawody tego typu są organizowane w 2 kategoriach: open i senior. Mamy więc nadzieję, że w przyszłym roku uda się wystawić 2 drużyny, po jednej w każdej z kategorii, a odpowiednio wcześniej zebrać chętnych do gry i rozpocząć treningi.

• 67-71 (834 kB)
    27.06.2023