Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Integracyjne Mistrzostwa Polski w pływaniu

Integracyjne Mistrzostwa Polski w pływaniu

utworzone przez | maj 22, 2023 | Sport

W dniach 12–14 maja br. do Poznania zawitali uczestnicy Integracyjnych Mistrzostw Polski w Pływaniu. W zawodach udział wzięło 81 osób z 29 jednostek AZS. Na liście startowej nie mogło zabraknąć zawodniczek i zawodników AZS Uniwersytet Gdański. #nieUGięci, bo tak wspaniale o sobie mówią, wzięli udział w kilku konkurencjach, podczas których wielu z nich pobiło swoje rekordy życiowe. Świetna zabawa i atmosfera zawodów pozwoliły im na osiągnięcie swoich celów i integrację z innymi uczestnikami. Podopieczni trenerki Małgorzaty Aftańskiej zdobyli cenne medale:

• Martyna Wiszowata 25 m st. dow. i 50 m st. grzb. – 2 srebrne medale,
  • Justyna Kamińska 25 m i 50 m st. dow. – srebrny i brązowy medal,
  • Marta Winter 25 m i 50 m st. dow. – srebrny i brązowy medal,
  • Magdalena Kokot-Rybińska 25 m i 50 m st. dow. – srebrny i brązowy medal.

SKŁAD REPREZENTACJI AZS UG

Justyna Kamińska
Marta Winter
Magdalena Kokot-Rybińska
Martyna Wiszowata
Mikołaj Ziemkiewicz
Marcin Biernacki

Trenerka: Małgorzata Aftańska

Dzięki wsparciu Biura ds. Osób z Niepełnosprawnością UG nasi studenci mogą rozwijać się również sportowo. Zapraszamy i zachęcamy do wstąpienia w szeregi sportowej sekcji osób z niepełnosprawnościami.

Kontakt:
Małgorzata Aftańska