Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Karate WKF – Złoto i Srebro dla Uniwersytetu Gdańskiego

Karate WKF – Złoto i Srebro dla Uniwersytetu Gdańskiego

utworzone przez | kwi 24, 2024 | Sport

Uniwersytet Gdański zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Karate WKF. To były niesamowite mistrzostwa, w których każda zawodniczka dołożyła wszelkich starań, by zatriumfować mogła cała reprezentacja.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 11‒13 kwietnia 2024 roku w Akademickim Centrum Sportu Politechniki Białostockiej. Do stolicy Podlasia zjechali zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, reprezentujący swoje uczelnie w wielu konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

Sukcesy indywidualne naszych reprezentantek:

· Julia Daniszewska – 1 miejsce w kumite +68 kg,
· Dominika Szatkowska – 1 miejsce w kumite ‒50 kg
· Daniela Holk – 2 miejsce w kumite ‒61 kg + srebrny medal w uniwersytetach,
· Iga Bewicz – 3 miejsce w kumite ‒68 kg, 9 miejsce kata indywidualne,
· Alicja Jaśkowiak – 3 miejsce w kumite ‒55 kg, 7 miejsce kata indywidualne,
· Anna Kuzioła – 9 miejsce w kumite ‒50 kg,
· Małgorzata Kirszling – 7 miejsce w kumite ‒61 kg,
· Nadia Różańska – 5 miejsce w kumite +68 kg.

Kumite drużynowe kobiet:

· UGteam1 – 2 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. Skład: Daniela Holk, Julia Daniszewska, Dominika Szatkowska, Iga Bewicz;
· UGteam2 – 3 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. Skład: Małgorzata Kirszling, Anna Kuzioła, Nadia Różańska, Alicja Jaśkowiak.

Dziękujemy dziewczynom za godne reprezentowanie naszej uczelni i życzymy im wielu sukcesów na zawodach krajowych i międzynarodowych. Te już niebawem: Daniela Holk i Julia Daniszewska zostały powołane do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Seniorów w chorwackim Zadarze w dniach 08–12 maja. Gratulujemy.

Skład reprezentacji UG:

Iga Bewicz