Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Medale dla AZS UG podczas AMP w futsalu kobiet i mężczyzn

Medale dla AZS UG podczas AMP w futsalu kobiet i mężczyzn

utworzone przez | mar 7, 2023 | Sport

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn odbyły się w dniach 24–26 lutego 2023 roku w Gdańsku. Bardzo dobrze zaprezentowały się na nich obie reprezentacje AZS UG. Drużyna kobiet AZS UG zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie UAM Poznań i ANS Tarnów. Osiągnięty rezultat pozwolił jednocześnie na zdobycie srebrnych medali w klasyfikacji uniwersytetów. Reprezentacja męska AZS UG zdobyła również drugie miejsce w rywalizacji uniwersytetów. W klasyfikacji generalnej panowie zajęli piąte miejsce.

Trzydniowe święto futsalu zgromadziło blisko 400 studentek i studentów z całej Polski. Organizatorami turnieju były AZS Politechniki Gdańskiej i Centrum Sportu Politechniki Gdańskiej. Prawo udziału w wielkim finale miały tylko drużyny, które uzyskały awans w eliminacjach. W przypadku rywalizacji panów były to dwa etapy: Pomorska Liga Akademicka i Półfinał AMP w Toruniu. Bilety do turnieju finałowego kobiet można było wywalczyć podczas jednego z dwóch turniejów półfinałowych.

W pierwszym meczu finałowym Uniwersytet Gdański w derbach Gdańska pokonał wysoko Politechnikę – 9 : 0 (!) W kolejnym spotkaniu podopieczne trenera Tomasza Aftańskiego zremisowały z ANS Tarnów 2 : 2. Zwycięstwo w ostatnim meczu grupowym z AWF Warszawa dało UG awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. W kolejnym etapie nasz zespół pokonał UWM Olsztyn 2 : 1 i uzyskał awans do najlepszej czwórki. Mimo dobrej gry w meczu półfinałowym dziewczyny z AZS UG uległy minimalnie (0 : 1) broniącym tytułu rywalkom z AZS UAM Poznań. Pozostała walka o brąz w klasyfikacji generalnej z UHP Częstochowa. W meczu na hali Centrum Sportu PG padła tylko jedna bramka – jej autorką była Wiktoria Słowy z AZS UG. Podczas zakończenia futsalistki AZS UG otrzymały brązowe medale w klasyfikacji generalnej i srebrne w rywalizacji uniwersytetów. Ponadto najlepszą bramkarką wybrano Weronikę Wieżynis.

Reprezentacja mężczyzn AZS UG rozpoczęła turniej od starcia z Uniwersytetem Wrocławskim. Po festiwalu bramek 3 punkty zainkasowali nasi zawodnicy, wygrywając 7 : 5. W drugim meczu grupowym UG pokonał UMCS Lublin 4 : 1, a sobotnie zwycięstwo z UHP Częstochowa pozwoliło na awans do ćwierćfinału. Niestety w pierwszym meczu fazy pucharowej lepsi okazali się zawodnicy z UEK Kraków, wygrywając 3 : 1. Pozostała walka o piąte miejsce i jak najlepszy wynik w rywalizacji uniwersytetów. Ostatecznie po dwóch zwycięstwach zawodnicy Uniwersytetu Gdańskiego zdobyli wicemistrzostwo uniwersytetów i uplasowali się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej AMP.

SKŁADY REPREZENTACJI AZS UG

KOBIETY: Iwona Wudarczyk, Monika Jaskółka, Dagmara Świt, Karolina Pawlikowska, Wiktoria Słowy, Paula Zawistowska, Marta Stasiulewicz, Weronika Wieżynis (BR), Izabela Pawłowska, Magdalena Harkot, Natalia Urbanowicz, Aleksandra Przelicka, Wiktoria Dziurdź (BR), Michalina Marcinkowska

Trener: Tomasz Aftański

MĘŻCZYŹNI: Jakub Domżalski, Dawid Lewczuk, Jakub Grzywacz (BR), Szymon Kuzio, Iwo Gerlee, Karol Majchrzak, Szymon Wroński, Kewin Sidor, Juliusz Pieckowski, Adrian Formela, Kacper Sasiak (BR), Dominik Bejnarowicz, Michał Sadowski, Wojciech Pawicki

Trenerzy: Wojciech Pawicki, Mariusz Kinda