Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Monika Trawczyńska Akademicką Mistrzynią Polski!

Monika Trawczyńska Akademicką Mistrzynią Polski!

utworzone przez | kwi 24, 2024 | Sport

Monika Trawczyńska zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w Ergometrze Wioślarskim. To niesamowity wyczyn zawodniczki AZS Uniwersytet Gdański, absolwentki Uniwersytetu Gdańskiego, która obecnie pracuje w Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG.

W zawodach w Warszawie, rozgrywanych w dwóch kategoriach – lekkiej i open – na dystansie 1000 m, udział wzięło blisko 570 osób z 51 uczelni. Uniwersytet Gdański w klasyfikacji generalnej kobiet zajął wysokie 6 miejsce i 4 miejsce w typie uniwersytetów. Drużyna mężczyzn w klasyfikacji generalnej zajęła 13 miejsce i 5 miejsce w typie uniwersytetów.

Monika Trawczyńska powtórzyła wyczyn z 2021 roku i wykręciła najwyższy wynik z imponującym czasem 3:15,8. A co powiedziała tuż po wyścigu?

‒ Ten drugi złoty medal cieszy bardziej, bo sezon był ciężki i wypełniony kontuzjami. Moje przygotowania były stosunkowo cięższe niż kilka lat temu. Bardzo się cieszę, bo po to tu przyjechałam, żeby ten medal wygrać. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy, co widać po czasach. Podczas samego wyścigu czuć było wielką ekscytację. Ja od początku kontrolowałam, która jestem, i wiedziałam, że Ada mnie goni. Wiedziałam też, że dziewczyny z Politechniki Gdańskiej są mocne, i czekałam, kiedy „odpalą”. Jednak zbliżając się do końcówki, czułam, że to mocna moja strona i na finiszu nie dam się wyprzedzić.