Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Pływacki weekend w Lublinie

Pływacki weekend w Lublinie

utworzone przez | maj 22, 2023 | Sport

Turniej Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu od lat cieszy się wielką popularnością i jest rozgrywany na wysokim poziomie sportowym. Nic więc dziwnego, że w tym roku na rozgrywane w Lublinie w dniach 14–16 kwietnia zawody zjechało ponad 1000 pływaków i pływaczek z całej Polski.

Oczywiście na imprezie nie mogło zabraknąć reprezentantów naszego uniwersytetu, którzy pod okiem trenerki Bożeny Zapolskiej rywalizowali w basenach Aqua Lublin.

Najlepszym z naszych zawodników okazał się Andrzej Wieciński, który zdobył indywidualnie aż 4 medale! W stylu klasycznym na dystansie 100 m uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej, zdobywając tym samym złoty medal wśród uniwersytetów. Swój wyczyn powtórzył również w stylu klasycznym, lecz na dystansie 50 m (3 miejsce w klasyfikacji generalnej, 1 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów).

Kolejny indywidualny medal za 3 miejsce w uniwersytetach zdobył Jakub Lewandowski na dystansie 200 m stylem zmiennym.

W sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym Mikołaj Polak, Andrzej Wieciński, Dawid Malicki i Jakub Lewandowski wywalczyli 2 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

W klasyfikacji generalnej panowie uplasowali się na 10 miejscu, zajmując tym samym 5 miejsce wśród uniwersytetów.

Panie natomiast zajęły 13 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 5 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. Mimo braku indywidualnych medali, wyniki całej drużyny złożyły się na wysokie miejsca wśród 60 startujących uczelni.