Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Powerlifting w wykonaniu AZS UG

Powerlifting w wykonaniu AZS UG

utworzone przez | maj 22, 2023 | Sport

Trójbój siłowy to konkurencja złożona z trzech dyscyplin – przysiad ze sztangą, wyciskanie na leżąco, martwy ciąg – gdzie suma poszczególnych wyników przekłada się na końcowy rezultat.

W dniach 5–7 maja br. do Katowic zjechało ponad 390 zawodników i ponad 160 zawodniczek z wielu polskich uczelni, aby rywalizować w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym (w tej odmianie trójboju siłowego nie używa się specjalnych strojów, umożliwiających osiąganie dużo wyższych wyników).

Nasze studentki wywalczyły brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów, zajmując tym samym 6 miejsce w klasyfikacji generalnej spośród 36 uczelni. Ogromny sukces odniosła Julia Bilicka (kat. 69 kg), która zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

Medal indywidualny zdobył również Jan Szopa (kat. 120 kg) – srebro w klasyfikacji uniwersytetów.