Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Reprezentantki UG Akademickimi Mistrzyniami Polski w ergometrze wioślarskim

Reprezentantki UG Akademickimi Mistrzyniami Polski w ergometrze wioślarskim

utworzone przez | maj 22, 2023 | Sport

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Ergometrze Wioślarskim, rozgrywanych w Warszawie w dniach 15–16 kwietnia br., blisko 600 studentek i studentów z 55 uczelni rywalizowało na dystansie 1000 metrów. Zawody były rozgrywane tradycyjnie w czterech kategoriach wagowych – wadze lekkiej kobiet, wadze lekkiej mężczyzn, wadze open kobiet i wadze open mężczyzn. Znakomicie spisała się żeńska reprezentacja Uniwersytetu Gdańskiego, która obroniła tytuł Akademickiego Mistrza Polski.

W wadze lekkiej srebrny medal w klasyfikacji generalnej i srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów zdobyła Dominika Kras z czasem 3:32.6. Bardzo dobre 5 miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła inna nasza reprezentantka, Urszula Białomyzy, która zdobyła tym samym brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. Natomiast na 10 miejscu w klasyfikacji generalnej i 4 miejscu w klasyfikacji uniwersytetów uplasowała się trzecia ze studentek UG – Anna Polak.

W wadze open srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów zdobyła Monika Trawczyńska, pracownik administracyjny CWFiS UG, z rewelacyjnym czasem 3:16.8, której do tytułu Akademickiego Mistrza Polski zabrakło 5 setnych sekundy. Tuż za podium w klasyfikacji generalnej uplasowała się Adrianna Czerwińska, która zdobyła srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów.

Bardzo dobre rezultaty indywidualne sprawiły, że zawodniczki AZS UG zdobyły złote medale w generalnej klasyfikacji drużynowej oraz w klasyfikacji drużynowej w typie uniwersytetów.

Bardzo dobrze w Warszawie spisali się również panowie, którzy zajęli 4 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. Najlepszy z naszych zawodników, Fryderyk Sobecki, z czasem 3:06.2 w wadze lekkiej zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobył srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów.