Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Siatkarskie złoto dla UG!

Siatkarskie złoto dla UG!

utworzone przez | cze 28, 2023 | Sport

Zawodniczki z sekcji siatkówki AZS UG zdobyły złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej w kategorii uniwersytetów. Turniej odbył się w Poznaniu w dniach 11–14 maja br., a jego gospodarzem po raz drugi z rzędu był miejscowy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

Nasze zawodniczki rozlosowane zostały do grupy B zawodów, w której rozegrały 3 mecze, uzyskując następujące wyniki: z PG Gdańsk 0:2 (16:25, 16:25), z PW Warszawa 2:0 (25:16, 25:16), z AWF Wrocław 2:1 (16:25, 27:25, 15:10). O rozstrzygnięciu zadecydowała tzw. mała tabela, w której pomimo takiej samej liczby punktów wśród trzech zespołów (5 pkt), za sprawą straconego o jednego seta więcej znaleźliśmy się na 3 miejscu, co oznaczało walkę o miejsca 9–12.

W kolejnej fazie nasze zawodniczki poradziły sobie wzorowo. Najpierw pokonały UAM Poznań 2:0 (28:26, 25:14), a następnie w meczu o 9 miejsce w turnieju wygrały z Vistulą Warszawa również 2:0 (25:13, 25:23).

Zawody odbyły się na bardzo wysokim sportowym poziomie, a postawa naszych zawodniczek i walka do samego końca o każdy punkt są godne podziwu.