Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Studenci i doktoranci 9 Społeczność Uniwersytetu Gdańskiego wciąż wspiera Ukrainę

Społeczność Uniwersytetu Gdańskiego wciąż wspiera Ukrainę

utworzone przez | kwi 21, 2023 | Studenci i doktoranci

25 marca br. na Wydziale Nauk Społecznych członkowie społeczności akademickiej oraz wolontariusze z Polski i spoza jej granic spotkali się, by pomóc Ukrainie inaczej niż do tej pory. Dzięki pracy zgromadzonych osób ze starych puszek, kartonowych pudełek i wosku zrobiono świece okopowe, które powędrują do ukraińskiej 125 brygady obrony terytorialnej.

Świece okopowe dzięki odpowiednim materiałom i technice wykonania nie tylko zapewniają światło jak zwykłe świece, ale także ogrzewają pomieszczenie i mogą posłużyć do podgrzania wody czy posiłku, co – biorąc pod uwagę działania na Ukrainie – może okazać się nieocenione w niektórych sytuacjach.

Warsztaty prowadziła Marta Karcz, absolwentka Wydziału Filologicznego UG oraz uczestniczka zbiórki na rzecz Ukrainy odbywającej się w ubiegłym roku na Wydziale Nauk Społecznych.

Uczestnicy spotkania podkreślali, że ważna dla nich jest nie tylko wymierna pomoc dla Ukrainy, lecz także wspólne spędzenie czasu i wymiana doświadczeń oraz poglądów.

Wydarzenie zorganizowała Fundacja „Studenci dla Ukrainy”, Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku. Jak podkreśla Marcelina Wilczewska z Fundacji „Studenci dla Ukrainy”, warsztaty wpisały się w plan niezwykle różnorodnych działań podejmowanych przez Fundację, by wesprzeć walczącą Ukrainę i osoby poszkodowane przez działania wojenne.

Łukasz Bień

• 73 (567 kB)