Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Srebrny medal na stoku w Zakopanem dla UG

Srebrny medal na stoku w Zakopanem dla UG

utworzone przez | kwi 19, 2023 | Sport

Zawodniczki AZS UG zdobyły srebrne medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim. Najlepiej spisały się Melania Rewerelli i Aleksandra Sztejnwald, które dwukrotnie zameldowały się w finałach w slalomie i slalomie gigancie.

Zawody odbyły się w dniach 5–8 marca 2023 roku na stoku Harenda w Zakopanem. Nasza reprezentacja kobiet po bardzo dobrych rezultatach – punktowały 3 najlepsze zawodniczki z danej uczelni – uplasowała się na fantastycznym 10 miejscu w klasyfikacji generalnej i 2 miejscu w klasyfikacji uniwersytetów. W rywalizacji mężczyzn najlepiej spisał się Mikołaj Masiak, który uzyskał awans do ścisłego finału w slalomie. W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła 6 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.