Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Srebrny medal podczas AMP w szermierce

Srebrny medal podczas AMP w szermierce

utworzone przez | cze 23, 2022 | Sport

Studenci AZS UG świetnie spisali się podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Szermierce, które zostały rozegrane 5 czerwca 2022 roku w Warszawie. Pełne zaangażowanie i walka o każde trafienie przyniosły wysokie, V miejsce w klasyfikacji generalnej oraz srebrny medal w typie uniwersytetów.

Bardzo nas cieszy kolejny medal sekcji szermierczej. W tym roku udało się nam nawet wspiąć jeden szczebel wyżej i zdobyć srebro w typie uniwersytetów, co jest dużym sukcesem. Zwłaszcza, że startowaliśmy tylko w jednej z trzech broni – relacjonuje Tomasz Aftański, zastępca dyrektora ds. sportowych.

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG. – Jest to rezultat tym bardziej cenny, że złożyło się na niego aż siedmioro naszych reprezentantów. Każdy dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu – podsumowuje opiekun sekcji.

Indywidualnie najlepiej poradził sobie Mateusz Możejko, który swoją zwycięską passę przerwał dopiero w fazie medalowej. Ostatecznie zajął III miejsce we florecie mężczyzn w klasyfikacji generalnej i zdobył srebro w typie uniwersytetów. Medal tego samego koloru w typie uniwersytetów we florecie zdobyła najlepsza z pań: Karolina Murawska.

Gratulując naszym zawodnikom, nie możemy zapominać także o ich klubowych trenerach. To także ich sukcesy, choć często pozostają w cieniu – podsumował Tomasz Aftański.

Skład reprezentacji UG:

Karolina Murawska, Julia Bessman, Kacper Seyfried, Mateusz Kozak, Mateusz Możejko, Szymon Mlicki, Łukasz Pilszak

relacja: Piotr Walczak

oprac. EMW/Zespół Prasowy UG