Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Studentka Uniwersytetu Gdańskiego Mistrzynią Europy!

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego Mistrzynią Europy!

utworzone przez | kwi 24, 2024 | Sport

Lilly May Niezabitowska – studentka Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego ‒ została mistrzynią Europy do lat 21 w żeglarstwie, w olimpijskiej klasie ILCA 6. Przez całe zawody rozgrywane w hiszpańskiej Pollensie na Majorce nasza zawodniczka znajdowała się w czołówce i ostatecznie pokonała z dużą przewagą broniącą tytułu Włoszkę, Emmę Mattivi.

Lilly May Niezabitowska tak na gorąco relacjonowała swój występ dla Polskiego Związku Żeglarskiego: – Jestem niesamowicie szczęśliwa, udało mi się spełnić wszystkie założenia, jakie miałam na te regaty. Żeglowałam równo, kończąc wyścigi głównie w top10, czułam, że jestem szybka, i rozumiałam, co się działo na akwenie. To wszystko plus podejście na luzie ‒ uśmiechanie się do aparatu na każdej boi ‒ pozwoliło mi wystartować do ostatniego wyścigu z przewagą aż trzydziestu jeden punktów. Już po pierwszej halsówce wiedziałam, że mam złoto! Teraz czas na świętowanie i chwilę odpoczynku, bo już pod koniec miesiąca Puchar Księżniczki Zofii na Majorce, a w lipcu Mistrzostwa Świata do lat 21.

AZS UG