Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Kultura 9 STUDnIÓWKA – wydarzenie kulturalne dla studentów w formie balu maturalnego

STUDnIÓWKA – wydarzenie kulturalne dla studentów w formie balu maturalnego

utworzone przez | cze 28, 2023 | Kultura

„Fajnie, że takie rzeczy dzieją się na Uniwersytecie Gdańskim” – tymi słowami prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, prof. Arnold Kłonczyński, oraz prorektor ds. współpracy międzynarodowej, prof. Anna Jurkowska-Zeidler otworzyli STUDnIÓWKĘ – wydarzenie kulturalne dla studentów w formie balu maturalnego.

Pomysł na organizację imprezy wzorowanej na studniówce wypłynął od członków Studenckiego Zespołu Organizacji Eventów, działającego w ramach Akademickiego Centrum Kultury UG „Alternator”. Większość z nich należy do roczników, które szkołę średnią kończyły podczas pandemii i przez to nie miały okazji wzięcia udziału w eleganckiej szkolnej zabawie, rozpoczynającej się polonezem i wyznaczającej symboliczny studniowy czas do egzaminu dojrzałości. Pomysł zorganizowania studniówki dla studentów spotkał się z dużym entuzjazmem. – Jestem niesamowicie dumna z sukcesu i tak pozytywnego odbioru wydarzenia. Ciszę się, że mogliśmy dostarczyć niezapomnianych wspomnień tym, którym przez pandemię zabrakło balu studniówkowego – opowiada Konstancja Hass, pomysłodawczyni przedsięwzięcia ze Studenckiego Zespołu Organizacji Eventów UG.

Imprezę, która odbyła się dnia 24 kwietnia br. w klubie Stary Maneż, rozpoczął polonez poprowadzony przez tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca UG „Jantar”. Wzięło w nim udział ponad 300 uczestników. Chętni mogli zrobić sobie zdjęcia przy specjalnie zaprojektowanej ściance – zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo, nawiązując do klasowych fotografii będących stałym punktem szkolnych studniówek. O dobrą zabawę zadbali: DJ Desyg oraz kapele studenckie grające muzykę na żywo – The Coastline, Kontrast i Violet Ambulance. Nie zabrakło także konkursów. Wśród nich bardzo dużym powodzeniem cieszyły się wybory królewskiej pary oraz quiz, zawierający pytania dotyczące Uniwersytetu Gdańskiego, studniówkowych zwyczajów oraz ciał niebieskich, co nawiązywało do wizualnej oprawy wydarzenia, w której motywem przewodnim były gwiazdy.

Dziękuję wspaniałym artystom, którzy zadbali o dobrą zabawę, i wszystkim tym, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz zaskoczymy studentów swoimi pomysłami – mówi Konstancja Hass.

W wydarzeniu komponent integracyjny i kulturalny były równie ważne, dlatego oprócz stworzenia dobrych warunków do zabawy organizatorzy zadbali także o wartościowy program artystyczny współtworzony przez studentów i prezentujący ich ciekawe działania w różnych dziedzinach sztuki.

Organizatorem wydarzenia było Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator” wraz ze Studenckim Zespołem Organizacji Eventów. Partnerem było Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG. Patronat medialny nad STUDnIÓWKĄ był sprawowany przez Radio MORS, portal CDN, Neptun TV oraz portal trojmiasto.pl, na którym ukazała się obszerna relacja z wydarzenia.

Zespół ACK


Załączniki