Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Sukcesy podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Judo!

Sukcesy podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Judo!

utworzone przez | kwi 24, 2024 | Sport

Agata Pałka zdobyła złoty medal w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w Judo. Zawodniczka startująca w kategorii do 70 kg nie miała sobie równych ‒ wygrała wszystkie swoje walki, dzięki czemu na jej szyi zawisły dwa złote medale: w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji uniwersytetów.

Indywidualny sukces odniósł również Marcin Kotlik, który turniej zakończył na wysokim 5 miejscu w klasyfikacji generalnej w kategorii wagowej do 66 kg, co dało mu brązowy medal w kategorii uniwersytetów.

Pod czujnym okiem duetu trenerskiego: Bożeny Hincy i Marka Bobkiewicza nasza sekcja judo wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. Reprezentanci AZS UG zdecydowanie zaliczą swoje starty do udanych, gdyż poziom zawodów był bardzo wysoki, a udział w nich wzięło blisko 300 zawodników (w tym 94 panie).

W klasyfikacji generalnej UG uplasował się na 10 miejscu spośród 61 uczelni z całej Polski (36 uczelni mogło zostać sklasyfikowanych drużynowo).

Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo odbyły się 7 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.