Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Sukcesy studentów UG na Igrzyskach w Katowicach

Sukcesy studentów UG na Igrzyskach w Katowicach

utworzone przez | gru 30, 2022 | Sport

W dniach 2–4 grudnia br. w Katowicach odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Prawo startu w tej imprezie mają studenci, którzy po raz pierwszy rozpoczęli studia. Bardzo dobrze na igrzyskach spisali się reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego.

Reprezentacja środowiska gdańskiego składała się ze studentów Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Nasi studenci wystartowali w tej imprezie pod wspólnym szyldem AZS Gdańsk.

Na Śląsku studenci pierwszego roku rywalizowali w 9 dyscyplinach indywidualnych i zespołowych. Złoty medal zdobyła drużyna siatkówki kobiet UG, która w Katowicach wygrała wszystkie mecze. Zawodniczki trenera Adama Miotka w meczach grupowych pokonały drużyny z Łodzi, Lublina i Poznania (wszystkie mecze 2:0 w setach). W półfinale nasz zespół po zaciętym trzysetowym pojedynku (na turnieju grano do 2 wygranych setów) pokonał AZS Kraków 2:1 (15:6, 13:15, 15:13). W meczu o złoto drużyna UG pewnie pokonała AZS Katowice 2:0 (15:11, 15:8).

Bardzo dobry występ zanotowały koszykarki UG. Zawodniczki trenera Włodzimierza Augustynowicza zdobyły w Katowicach srebrne medale. Nasza drużyna pokonała w grupie drużynę z Wrocławia, a przegrała z AZS Warszawa. W półfinale zespół UG pokonał AZS Kraków 19:9, by w finale uznać ponownie w tym turnieju wyższość AZS Warszawa.

Piąte miejsce w klasyfikacji igrzysk zdobyli siatkarze UG.

Bardzo dobre rezultaty reprezentanci UG odnieśli także w dyscyplinach indywidualnych. Na najwyższym stopniu podium w ergometrze wioślarskim w kategorii lekkiej stanęła studentka UG – Pola Wawrzyniak, a brązowy medal w klasyfikacji open zdobyła Aleksandra Warachewicz. Blisko podium była Martyna Szyperska, która zajęła czwarte miejsce w kategorii open. Piąte miejsce w kategorii lekkiej mężczyzn zajął Fryderyk Sobecki z UG.

Cała reprezentacja AZS Gdańsk w klasyfikacji generalnej Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku zajęła trzecie miejsce!