Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Świetny występ reprezentacji AZS UG na Akademickich Mistrzostwach Polski w karate WKF

Świetny występ reprezentacji AZS UG na Akademickich Mistrzostwach Polski w karate WKF

utworzone przez | maj 22, 2023 | Sport

W dniach 7–8 maja br. w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate WKF. Uczestniczyli w nich najlepsi zawodnicy ze wszystkich uczelni w Polsce, w tym wielu kadrowiczów, dzięki czemu poziom był bardzo wysoki.

Podczas turnieju doskonale spisali się reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego. W kumite drużynowym kobiet Daniela Holk, Alicja Jaśkowiak i Małgorzata Kirszling zajęły 2 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów, a Maria Kokoć, Anna Kuzioła i Dominika Szatkowska – 7 miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

Nasi reprezentanci zdobyli również grad medali w rywalizacji indywidualnej. W kumite kobiet w wadze –50 kg Dominika Szatkowska zdobyła złote medale w klasyfikacji generalnej i w klasyfikacji uniwersytetów, w wadze –61 kg Daniela Holk wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej i złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów, Małgorzata Kirszling – brązowy medal w klasyfikacji generalnej i srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów, a Alicja Jaśkowiak – brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. Natomiast w kumite mężczyzn w wadze –60 kg Piotr Wangler zdobył brązowy medal.

Dzięki tak znakomitym wynikom w klasyfikacji generalnej reprezentacja Uniwersytetu Gdańskiego uplasowała się na 3 miejscu wśród wszystkich uczelni i na 1 miejscu wśród uniwersytetów.

Dziękujemy klubom sportowym, w których na co dzień trenują nasi studenci, oraz panu Tadeuszowi za pełne wsparcie podczas rozgrywanych mistrzostw.

SKŁAD REPREZENTACJI AZS UG

Daniela Holk
Alicja Jaśkowiak
Małgorzata Kirszling
Maria Kokoć
Anna Kuzioła
Dominika Szatkowska
Piotr Wangler

Opiekun sekcji:
Iwona Wudarczyk

Wsparcie zawodników:
pan Tadeusz

oprac. EMW/Zespół Prasowy UG


Załączniki