Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Tenis podczas Akademickich Mistrzostw Polski

Tenis podczas Akademickich Mistrzostw Polski

utworzone przez | cze 28, 2023 | Sport

W tym roku mogliśmy być dumni z obu ekip reprezentujących UG na Akademickich Mistrzostwach Polski w Tenisie. Panie i panowie wywalczyli awans do turnieju finałowego, który odbył się w dniach 8–11 czerwca na łódzkich kortach. Oba teamy uplasowały się w TOP 10 całego turnieju.

Mężczyźni zdobyli brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów i wysokie 6 miejsce w klasyfikacji generalnej! Jesteśmy z tego wyczynu niezmiernie dumni, gdyż w ubiegłorocznej edycji studenci zakończyli rywalizację na turnieju półfinałowym. W grupie B zmierzyli się kolejno ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym z Katowic (zwycięstwo 2:0), Akademią Wychowania Fizycznego z Krakowa (zwycięstwo 2:1) oraz Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy (przegrana 0:2). Powyższe wyniki dały 2 miejsce w grupie i prawo gry w fazie pucharowej. W meczu ćwierćfinałowym zmierzyliśmy się z Akademią Kaliską, jednak przegraliśmy spotkanie 0:2. Jak okazało się na koniec turnieju – Akademia Kaliska zdobyła mistrzostwo. W walce o miejsca 5–8 pierwsze spotkanie studenci UG wygrali 2:0 z Uniwersytetem Jagiellońskim Collegium Medicum. Ostatni mecz w turnieju był walką o 5 miejsce. Ponieśliśmy w nim porażkę z Politechniką Lubelską 0:2.

Panie, z powodu wycofania się jednej z drużyn, walczyły w grupie trzyzespołowej. Oba mecze były na wysokim poziomie i w obu przypadkach studentki UG musiały uznać nieznaczną wyższość swoich rywalek, przegrywając oba spotkania 1:2 (ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym z Katowic oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza z Poznania). Pogrzebało to szansę na walkę o medale.

Mecze o miejsca 9–12 w turnieju to same wygrane naszych zawodniczek. Pierwsze spotkanie z Uniwersytetem Medycznym z Łodzi 2:0. Drugie starcie z Uniwersytetem Medycznym z Poznania było nieco bardziej zacięte i skończyło się wynikiem 2:1 dla Uniwersytetu Gdańskiego.

Panie turniej zakończyły na 9 miejscu w klasyfikacji generalnej i tuż za podium, na 4 miejscu w klasyfikacji uniwersytetów.

SKŁAD REPREZENTACJI AZS UG

Barbara Downar