Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 UG organizatorem „Konwentu Akademickiego Sportu Osób z Niepełnosprawnościami”

UG organizatorem „Konwentu Akademickiego Sportu Osób z Niepełnosprawnościami”

utworzone przez | lut 21, 2023 | Sport

Akademicki Związek Sportowy systematycznie rozwija cykl imprez pod nazwą Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS. W odpowiedzi na te działania dokładnie dwa lata temu powstała w Klubie Uczelnianym AZS UG multisportowa sekcja przeznaczona dla studentów z orzeczeniem o niepełnosprawności, a w tym roku zorganizowano „Konwent Akademickiego Sportu Osób z Niepełnosprawnościami”. Było to spotkanie przeznaczone dla pełnomocników rektora ds. osób niepełnosprawnych, przedstawicieli jednostek miejskich i wojewódzkich oraz osób działających w sporcie akademickim. Właśnie takie grono zagościło w naszych murach w piątek 10 lutego 2023 roku.

Konwent był nie tylko okazją do zaprezentowania wydarzeń organizowanych przez AZS, ale także miejscem wymiany doświadczeń oraz zawiązywania nowych partnerstw w tym obszarze. Dodatkowo podczas konwentu trenerka sekcji SON AZS UG, Małgorzata Aftańska, zaprezentowała osiągnięcia członków naszej najmłodszej sekcji sportowej. Z kolei bogatym doświadczeniem organizacyjnym podzieliła się dr Marta Dalecka, wiceprezeska Zarządu Głównego AZS.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Nauk Stosowanych z Elbląga oraz AZS Organizacji Środowiskowej w Gdańsku. Nie zabrakło również bardzo silnej reprezentacji Uniwersytetu Gdańskiego z dyrektorem CWFiS, dr. Janem Patokiem, zastępcą dyrektora CWFiS ds. sportowych, Tomaszem Aftańskim, kierowniczką Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami UG, dr Justyną Rogowską, oraz prezesem KU AZS UG, Piotrem Walczakiem.

Organizatorem cyklu jest Akademicki Związek Sportowy, współorganizatorami – AZS UG oraz CWFiS UG. Patronat nad imprezą objął JM Rektor UG, prof. dr hab. Piotr Stepnowski. Projekt finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej.

oprac. EMW/Zespół Prasowy UG