Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Uniwersyteckie Złoto dla koszykarzy z AZS UG

Uniwersyteckie Złoto dla koszykarzy z AZS UG

utworzone przez | cze 28, 2023 | Sport

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn podopieczni trenera Wojciecha Oleszkiewicza uplasowali się na wysokim, 7 miejscu w klasyfikacji generalnej, co dało im 1 miejsce w kategorii uniwersytetów.

Zawody odbyły się w Lublinie w dniach 25–28 maja. Koszykarze z UG w całym turnieju odnieśli 4 zwycięstwa i 2 porażki. W fazie grupowej spisali się bezbłędnie, pokonując kolejno SGGW Warszawa 74:50, ALK Warszawa 81:79, KUL Lublin 76:50.

Awans z 1 miejsca w grupie dał naszym zawodnikom prawo walki w ćwierćfinale z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie.

Niestety, po końcowym gwizdku lepsi okazali się rywale, którzy wygrali spotkanie 69:62.

Pozostała walka o miejsca 5–8 w całym turnieju oraz bój o medal w klasyfikacji uniwersytetów. W pierwszym spotkaniu minimalnie lepsi okazali się zawodnicy AGH Kraków, którzy odnieśli zwycięstwo dwoma oczkami – 74:72.

Ostatni mecz w turnieju naszych koszykarzy okazał się ważnym pojedynkiem. Panowie zmierzyli się z zawodnikami Uniwersytetu Łódzkiego, a stawką było 7 miejsce w całym turnieju i złoty medal wśród uniwersytetów. Studenci UG wygrali to spotkanie 66:63.