Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Uniwersytet Gdański Akademickim Mistrzem Polski w Żeglarstwie

Uniwersytet Gdański Akademickim Mistrzem Polski w Żeglarstwie

utworzone przez | cze 26, 2024 | Sport

Uniwersytet Gdański odniósł historyczne zwycięstwo podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie, zdobywając pierwsze miejsce zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w klasyfikacji uniwersytetów! Zawody odbyły się w dniach 20‒23 maja w Wilkasach koło Giżycka. Podium w klasyfikacji generalnej należało do trzech uczelni z Gdańska: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

To były trzy dni pełne emocji, zaciętej walki na wodzie oraz niezapomnianych chwil! Po wielu latach dominacji Politechniki Gdańskiej nadszedł historyczny moment – Uniwersytet Gdański przejął tytuł najlepszej uczelni w żeglarstwie! Przez trzy dni toczyły się zmagania na wodach jeziora Niegocin. W finale reprezentanci UG rozegrali osiem wyścigów, które obfitowały w falstarty i protesty. Walka była zacięta do samego końca, a poziom adrenaliny sięgał zenitu. Ostatecznie całe podium w klasyfikacji generalnej zajęły uczelnie z Gdańska, a na najwyższym stopniu stanęli studenci z Uniwersytetu Gdańskiego.

Podium w klasyfikacji generalnej:

1. Uniwersytet Gdański
  2. Politechnika Gdańska
  3. Gdański Uniwersytet Medyczny

Podium w klasyfikacji uniwersytetów:

1. Uniwersytet Gdański
  2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  3. Uniwersytet Warszawski

Załogi UG:

• Tytus Butowski (sternik), Lidia Sulikowska, Mikołaj Chłopek, Michał Miller ‒ 1 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów, 3 miejsce w klasyfikacji generalnej
  • Rafał Pogorzelski (sternik), Weronika Jaroszek, Adam Chmiel ‒ 2 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów, 6 miejsce w klasyfikacji generalnej
  • Lilly May Niezabitowska (sterniczka), Laura Szulc, Joanna Cymerman – 20 miejsce w klasyfikacji generalne