Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Uniwersytet Gdański obronił tytuł Mistrza Polski w biegach przełajowych!

Uniwersytet Gdański obronił tytuł Mistrza Polski w biegach przełajowych!

utworzone przez | kwi 19, 2023 | Sport

W dniach 31 marca – 1 kwietnia 2023 roku w Supraślu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Zawody rozpoczęły się od biegu pań na 3 km. Na tym dystansie najlepiej spisała się Alicja Stój, która zajęła 6 miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyła brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. Kolejny bieg to rywalizacja mężczyzn na 4,5 km, w której Akademickim Mistrzem Polski został student Uniwersytetu Gdańskiego – Szymon Skalski z czasem 00:14:14! Następnie przyszła kolej na dłuższe dystanse. W biegu na 6 km brązową medalistką w klasyfikacji generalnej i złotą medalistką w klasyfikacji uniwersytetów została studentka UG – Weronika Mikołajewska z czasem 00:22:46. Na dystansie 9 km Akademickie Wicemistrzostwo Polski zdobył Daniel Marszk; wynik 00:30:05 dał studentowi UG złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów. Wysokie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów na dystansie 9 km zdobył też Szymon Gumkowski.

Ostatnią z konkurencji w ramach AMP w Biegach Przełajowych w Supraślu była sztafeta mix (2 kobiety i 2 mężczyzn) 4 x 1500 m. Akademickim Mistrzem Polski w tej konkurencji została reprezentacja AZS Uniwersytet Gdański! Druga z wystawionych sztafet UG zajęła również bardzo wysokie, 7 miejsce.

Po tak wspaniałych wynikach indywidualnych i sztafety wynik w klasyfikacji drużynowej mógł być tylko jeden – AZS Uniwersytet Gdański obronił tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Biegach Przełajowych, zdobywając również złote medale w klasyfikacji uniwersytetów. Panie uplasowały się na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej i na 2 w klasyfikacji uniwersytetów.

SKŁAD REPREZENTACJI AZS UG

Weronika Mikołajewska
Julia Mikołajewska
Laura Stolarczyk
Urszula Białomyzy
Julita Maniecka
Alicja Stój
Kinga Trzebiatowska
Szymon Skalski
Grzegorz Nowak
Szymon Gumkowski
Daniel Marszk
Filip Michalski
Kamil Jeremicz
Patryk Tanaś
Piotr Walczak
Rafał Kurta
Dominik Bejnarowicz

Trenerzy:

mgr Jarosław Skibicki
mgr Andrzej Cieplik

Piotr Walczak
oprac. EMW/Zespół Prasowy UG


Załączniki

  • 74 (38 kB)
    20.04.2023