Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Wielki sukces AZS UG! Drugie miejsce w kategorii Uniwersytetów w AMP

Wielki sukces AZS UG! Drugie miejsce w kategorii Uniwersytetów w AMP

utworzone przez | lis 24, 2023 | Sport

Drugie miejsce dla AZS UG w kategorii uniwersytetów w Akademickich Mistrzostwach Polski! Podczas uroczystej Gali Sportu Akademickiego w Warszawie puchar i dyplom odebrał rektor UG, prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

Warszawa od wtorku, 24 października, była centrum wydarzeń środowiska AZS. W stołecznym Muzeum POLIN przez dwa dni trwał Kongres Sportu Akademickiego, a w środę, na uroczystej Gali Sportu Akademickiego, nagrodzono zawodników, trenerów i uczelnie za wybitne osiągnięcia. W wydarzeniu oprócz rektora UG, prof. Piotra Stepnowskiego, udział wzięli także prorektorka ds. współpracy międzynarodowej, dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG, oraz sportowi liderzy Uniwersytetu Gdańskiego: prezes KU AZS UG Piotr Walczak oraz dyrektor Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu – dr Jan Patok.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski to rywalizacja aż w 46 dyscyplinach sportu, a organizuje go Akademicki Związek Sportowy. Jak podkreśla dr Jan Patok, już po raz trzeci z rzędu UG okazał się czwartą uczelnią w Polsce i drugą uczelnią w klasyfikacji uniwersytetów, w której wyprzedzili nas tylko koledzy z Warszawy.

Jednostka AZS w Uniwersytecie Gdańskim nie tylko zapewnia możliwość udziału w zawodach wyjazdowych, ale też, a nawet – przede wszystkim wspiera cykliczne treningi w swoich sekcjach sportowych. Pomimo skromnej bazy sportowej studenci, pracownicy oraz trenerzy udowadniają, że warto ich wspierać w realizacji sportowych pasji.

Ten ogromny sukces jest zasługą wielu osób. Dziękujemy zawodniczkom i zawodnikom za wielkie zaangażowanie i godne reprezentowanie Uniwersytetu Gdańskiego podczas zawodów, wysiłek, jaki włożyli w treningi, łącząc je z nauką i pracą. Trenerom, którzy przygotowali zawodników w danej dyscyplinie, zmobilizowali do treningów i pracy, dawali wiele wskazówek i byli wsparciem dla swoich podopiecznych. Władzom Uniwersytetu Gdańskiego dziękujemy za zaufanie i wsparcie podczas działań. Sponsorom, Partnerom Klubu, znajomym, rodzinie i bliskim za wsparcie powyższego grona w pasji i rozwoju. Nie można też zapomnieć o pracownikach administracyjnych biura AZS UG i Centum WFiS, którzy dopinali sprawy organizacyjne, zgłoszenia i wszelkie formalności związane z przygotowaniami i wyjazdami na zawody – mówi prezes KU AZS UG, Piotr Walczak.

Warto dodać, że rektor UG, prof. Piotr Stepnowski, otrzymał od Prezydium Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) nominację na członka Komisji Nauki, Innowacji i Projektów Rozwojowych. Komisja skupia przedstawicieli świata akademickiego, naukowego i biznesowego, a jej członkowie wspierają Polski Komitet Olimpijski w bieżącej działalności, służą radą i pomocą niezbędną do rozwoju Ruchu Olimpijskiego w Polsce, rekomendują rozwiązania dotyczące strategii rozwoju kultury fizycznej i profesjonalnego zarządzania w sporcie.

EMW/Zespół Prasowy UG

• 63 (43 kB)