Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Za nami Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

Za nami Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

utworzone przez | mar 26, 2024 | Sport

Każdego roku na stoku Koszałkowo-Wieżyca odbywają się Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, których organizatorem jest Akademicki Związek Sportowy Gdańsk. W tym roku zawody rozegrano 22 lutego, a ich współorganizatorem był Akademicki Związek Sportowy Uniwersytet Gdański. Partnerami wydarzenia zostali: Osada Koszałkowo w Wieżycy, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego Gdańsk, Red Bull, labotiga.pl – księgarnia sportowa, Express Pizza Gdańsk, Dragon Pizza, JumpCity, Igor Kaczyński – trainbetter.pl, QBASPORT. Patronat medialny nad zawodami sprawowali: Radio Gdańsk S.A., Fala Sportu TV, „Gazeta Uniwersytecka” oraz serwis Pasja AZS.

Podczas mistrzostw studentki i studenci z całego Pomorza zmierzyli się nie tylko z rywalami, lecz także z własnymi słabościami, gdyż pogoda tego dnia była wyjątkowo niesprzyjająca. Jednak, jak się dowiedzieliśmy od zawodników, opłacało się wystartować, ponieważ mistrzostwa były dla nich okazją do przygotowania się do Akademickich Mistrzostw Polski.

Złoto u snowboardzistek wywalczyła Katarzyna Piernicka (PG), a kolejno za nią na podium uplasowały się Agnieszka Grużewska (UG) oraz Zuzanna Różańska (PG). Najlepszym snowboardzistą okazał się Kamil Duszyński (PG), po srebro sięgnął Michał Krasodomski (UG), a po brąz ‒ Oskar Marczewski (AMW Gdynia).

W narciarstwie w konkurencji slalom gigant rozgrywanej wśród kobiet najwyżej na podium stanęła Melania Rewerelli (UG), drugie miejsce zajęła Matylda Kadow (PG), natomiast brązowe medale ex aequo zdobyły Zuzanna Koss (GUMed) i Aleksandra Gałka (PG).

W tej samej konkurencji, ale tym razem rozgrywanej wśród mężczyzn, złoto trafiło do Vincenta Malinowskiego, srebro ‒ do Macieja Zygało, a brąz ‒ do Szymona Sosnowskiego (wszyscy to reprezentanci PG). Tuż za podium uplasował się kapitan sekcji narciarskiej AZS UG ‒ Mikołaj Masiak, któremu do miejsca na podium zbrakło jedynie 0,15 s.

W ostatniej konkurencji, czyli w slalomie, najlepszą narciarką po raz kolejny okazała się Melania Rewerelli (UG). Drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Sztejnwald (UG), a brąz trafił do Aleksandry Gałki (PG).

Wśród mężczyzn złotym medalistą w tej konkurencji został Stanisław Karmoliński, na drugim miejscu stanęli wspólnie Maciej Żołnowski oraz Szymon Sosnowski. Tak jak w slalomie gigancie, tutaj także podium opanowali reprezentanci Politechniki Gdańskiej.

AZS UG

• 65 (399 kB)