Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Akcje charytatywne 9 Zakwitły Pola Nadziei na Pomorzu 2024

Zakwitły Pola Nadziei na Pomorzu 2024

utworzone przez | kwi 24, 2024 | Akcje charytatywne, Aktualny numer

Zmotoryzowana sztafeta, żółta żonkilowa parada, wspaniałe występy artystów, wydarzenia towarzyszące oraz wspólna kwesta w pomorskich miejscowościach. Tak wyglądał Finał Pól Nadziei na Pomorzu w niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku. Symbolem akcji jest żonkil – kwiat nadziei i zwiastun wiosny.

To był wspaniały, pełen synergii dzień, bo wydarzenie organizowało wspólnie aż 8 pomorskich hospicjów. Celem akcji było okazanie wsparcia i solidarności z ich podopiecznymi – ciężko chorymi dziećmi i dorosłymi. Tego dnia około 3 000 wolontariuszy kwestowało na ulicach pomorskich miejscowości. Do puszek udało nam się zebrać ponad 757 000 zł. Dochód z całej zbiórki przeznaczony będzie w całości na troskliwą opiekę nad możliwie największą liczbą przewlekle i terminalnie chorych dorosłych oraz dzieci w naszych hospicjach.

SZTAFETA I PARADA NA ULICACH GDAŃSKA

Sztafeta motocykli, quadów i zabytkowych aut wyruszyła o godzinie 9.00 spod siedziby Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio i, mijając po drodze Gdynię i Sopot, dotarła do Gdańska, gdzie przyłączyła się do szyku Żonkilowej Parady. Korowód, w którym szli przedstawiciele hospicjów i samorządu, przyjaciele ruchu hospicyjnego, artyści, darczyńcy oraz wolontariusze, zatrzymał się na przedprożu Dworu Artusa, gdzie przekazano flagę Pól Nadziei na Pomorzu na ręce wicewojewody pomorskiej, Anny Olkowskiej-Jacyno. Po oficjalnych przemówieniach przedstawicieli hospicjów wszyscy uczestnicy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Finał uświetnili również artyści: Zuza Jabłońska, Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz grupa perkusyjna Taraban wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych „Jezioranki”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przeszli razem z nami w Żonkilowej Paradzie, dziękujemy wolontariuszom, którzy tego dnia kwestowali razem z nami, oraz każdemu, kto wrzucił swój grosz do niebieskiej puszki. Dobro zakwitło!

ORGANIZATORZY

Tegoroczne Pola Nadziei na Pomorzu zorganizowały razem: Fundacja Hospicyjna, prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum „Pomorze Dzieciom”, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”, Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz Fundacja Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl.

Paweł Ryta
Fundacja Hospicyjna