Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 ZŁOTA ZAŁOGA I WICEMISTRZOSTWO POMORZA DLA UG

ZŁOTA ZAŁOGA I WICEMISTRZOSTWO POMORZA DLA UG

utworzone przez | maj 19, 2022 | Sport

Rekordowa liczba 15 załóg reprezentująca uczelnie województwa pomorskiego stanęła do rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Pomorza w Żeglarstwie w sobotę, 7 maja br. W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się załoga Uniwersytetu Gdańskiego w składzie: Jakub Gołębiowski, Wiktoria Gołębiowska i Jakub Stremlau. Organizatorami zawodów byli Yacht Club Rewa i AZS Gdańsk.

Do klasyfikacji drużynowej zaliczane były wyniki dwóch załóg. Również tutaj Uniwersytet Gdański został sklasyfikowany na bardzo dobrym, drugim miejscu, ustępując jedynie Politechnice Gdańskiej.

W dekoracji najlepszych załóg i reprezentacji uczestniczyli przedstawiciele naszej uczelni: prorektor ds. współpracy międzynarodowej – dr hab. Anna Maria Jurkowska-
-Zeidler, prof. UG
, dyrektor Centrum Studiów Azji Wschodniej UG – prof. dr hab. Kamil Zeidler, dyrektor Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG – dr Jan Patok oraz prezes Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytet Gdański – Piotr Walczak.

Teraz naszą sekcję żeglarską czeka najważniejszy start w kalendarzu, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski, które pod koniec maja zostaną rozegrane w Wilkasach koło Giżycka. Warto w tym miejscu dodać, że do popularyzacji żeglarstwa wśród społeczności akademickiej UG zachęcać mają planowane wyjazdy, wędrówki żeglarskie oraz budowa przystani żeglarskiej.

Skład reprezentacji UG:
Załoga 1: Jakub Gołębiowski (sternik), Wiktoria Gołębiowska i Jakub Stremlau – złoty medal
Załoga 2: Adam Chmiel (sternik), Michał Miler oraz Zofia Stawicka – 8 miejsce
Trener: dr Jan Patok