Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Złoto i Brąz Tenisistów UG!

Złoto i Brąz Tenisistów UG!

utworzone przez | cze 26, 2024 | Sport

Zawodnicy Uniwersytetu Gdańskiego zdobyli złote medale w klasyfikacji uniwersytetów i brązowe w klasyfikacji generalnej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Tenisie, które odbyły się w Krakowie w dniach 12–16 czerwca br.

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego w fazie grupowej pokonali Uniwersytet Warszawski (2:0), Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (2:0) i Politechnikę Rzeszowską (2:1), dzięki czemu awansowali do kolejnej rundy z I miejsca.

W ćwierćfinale nasza drużyna pokonała Uniwersytet Medyczny w Łodzi (2:0), a następnie w półfinale musiała uznać wyższość ALK Warszawa.

W meczu o III miejsce podopieczni trenerki Hanny Wesołowskiej-Szprady po raz kolejny zagrali z Uniwersytetem Warszawskim i ponownie zwyciężyli. Wygrana z UW sprawiła, że nasza reprezentacja zdobyła brązowe medale w klasyfikacji generalnej i jednocześnie złote medale w klasyfikacji uniwersytetów.