Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Złoty i Srebrny medal dla UG w AMP w szermierce

Złoty i Srebrny medal dla UG w AMP w szermierce

utworzone przez | cze 28, 2023 | Sport

Niesamowite wieści napłynęły z plansz szermierczych Warszawy, gdzie w dniach 10–11 czerwca br. odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w Szermierce. Studenci UG zdobyli na nich srebrny medal w klasyfikacji generalnej oraz złoty medal w typie uniwersytetów! Nasi reprezentanci dokonali tego wyczynu, startując tylko w jednej z trzech broni – florecie. Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się Mateusz Kozak – srebro w klasyfikacji generalnej i złoto w uniwersytetach oraz Marta Oklińska – brąz w klasyfikacji generalnej oraz srebro w uniwersytetach.

Na świetne miejsce całej drużyny złożyły się także występy pozostałych zawodniczek i zawodników.

SKŁAD REPREZENTACJI AZS UG

Mateusz Kozak