Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Sport 9 Złoty Uniwersytet Gdański podczas AMP w lekkiej atletyce

Złoty Uniwersytet Gdański podczas AMP w lekkiej atletyce

utworzone przez | cze 28, 2023 | Sport

Studentki UG zdobyły złoty medal w klasyfikacji generalnej i złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Z kolei drużyna mężczyzn AZS UG zajęła 10 miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyła brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. Zawody rozegrano w dniach 18–21 maja br. w Poznaniu.

Do tak ogromnego sukcesu reprezentacji UG przyczyniły się determinacja, zaangażowanie, sportowa zawziętość zawodników, a także rady naszych trenerów. Sukces ten cieszy tym bardziej, że panie obroniły tytuł Akademickich Mistrzyń Polski zdobyty przed rokiem, a w zawodach udział wzięło ponad 1150 zawodniczek i zawodników z 93 uczelni z całej Polski.