Strona główna 9 ARTYKUŁY 9 Kultura 9 To nie koniec, o Tobie też może usłyszeć Trójmiasto!

To nie koniec, o Tobie też może usłyszeć Trójmiasto!

utworzone przez | maj 15, 2022 | Kultura

Artystyczna, muzyczna i liryczna – taka właśnie była pierwsza edycja Megafonu zorganizowanego przez Studencki Zespół Organizacji Eventów działający w ramach Akademickiego Centrum Kultury UG. W czwartek, 12 maja, trójmiejska publiczność mogła wysłuchać autorskich kompozycji, piosenek i wierszy zaprezentowanych przez debiutujących artystów na scenie Stacji Food Hall mieszczącej się w gdańskiej Metropolii.

Podczas Międzywydziałowego Eventu Goszczącego Artystyczne Formy Ogólnie Nieokreślone, czyli Megafonu, młodzi twórcy mieli okazję i przestrzeń, by wystąpić z własną twórczością, niezależnie od poziomu zaawansowania oraz doświadczenia scenicznego. Każdy z debiutantów w kameralnej atmosferze mógł podzielić się swoimi umiejętnościami z innymi początkującymi artystami oraz widzami, a przy tym zebrać konstruktywną krytykę ze strony publiczności za pośrednictwem spersonalizowanych liścików.

Na scenie wystąpiły osoby grające na różnych instrumentach, śpiewające różnorodne gatunkowo utwory muzyczne i tworzące poezję związaną z własnymi przeżyciami oraz z życiem codziennym. Wśród debiutantów nie zabrakło też członkiń Studia Wokalnego UG – Pauliny Borzymowskiej, Zuzanny Winter, Pauliny Zaborniak oraz Joanny Kovaćs. Oprócz ich autorskich kompozycji publiczność mogła wysłuchać interpretacji popularnych hitów, takich jak Rolling in the deep brytyjskiej piosenkarki Adele, Fly me to the moon amerykańskiego piosenkarza Franka Sinatry czy kompozycji Spragniony autorstwa Kamila Bednarka.

Występujący zostali obdarowani nie tylko brawami i opiniami, ale także upominkami – ręcznymi megafonami, które dla każdego z nich będą stanowiły wspomnienie z minionego artystycznego wieczoru, choć inicjatywa ta nie odchodzi w zapomnienie. Organizatorzy zapowiadają na swoich oficjalnych mediach społecznościowych kontynuację projektu. Wszyscy chętni debiutanci już mogą zacząć przygotowywać własną twórczość i warsztat na przyszłą edycję.

Ilona Jabłońska

• 57 (228 kB)