
Uśmiech, dobra komunikacja i otwartość ‒ to klucze do sukcesu
Zapraszamy do lektury rozmowy z Małgorzatą Grabowską – emerytowaną już pracownicą Sekretariatu Prorektora ds. Studenckich, tegoroczną laureatką Nagrody Specjalnej Rektora Uniwersytetu Gdańskiego im. Profesora Tadeusza Dmochowskiego w kategorii pracownik administracyjny.

W służbie nauki i na pohybel przestępcom
Wybitni specjaliści od kryminalistyki zwykli mawiać, że nie ma przestępców doskonałych, zdarzają się zaś niedokładnie prowadzone śledztwa. Czasem bowiem nie sposób udowodnić przestępstwa bez odpowiednich technik kryminalistycznych.

Pasjonaci multimediów
Istniejące od 2018 roku Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej to jednostka, która na dobre wpisała się w krajobraz naszej uczelni.

Szpital przyjazny dziecku –aplikacja na finiszu
Z dr hab. Justyną Siemionow, prof. UG, z Instytutu Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, rozmawia mgr Magdalena Nieczuja-Goniszewska, rzeczniczka prasowa UG.

Wszystko zaczęło się od literatury…
Doktor Roksana Zgierska z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki Wydziału Filologicznego UG została tegoroczną laureatką Nagrody Specjalnej Rektora Uniwersytetu Gdańskiego im. Profesora Tadeusza Dmochowskiego w kategorii nauczyciel akademicki.

Tajemnice wody w Antarktyce
Marzec jest miesiącem kobiet i… wody ‒ zgodnie z ustaleniami Zgromadzenia Ogólnego ONZ dnia 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie zanieczyszczenia i marnowania zasobów wody na Ziemi. Z tej okazji zapraszamy do lektury wywiadu z dr inż. Joanną Potapowicz z Katedry Hydrologii Uniwersytetu Gdańskiego, która od lat dzięki swoim badaniom zwraca uwagę świata na ten problem.

Karmię się obrazami
Wenecja, którą znam, to letni skwar, gwar rozmów, tłum, kolorowe maski, mieniące się w słońcu witryny sklepów, krzyczący gondolierzy i błękitne niebo. Wenecja, którą pokazuje nam dr Dominika Rafalska, to artystyczny spokój, otulająca kadr mgła wtapiająca się w białe niebo, otaczająca z troską weneckie kamienice, jej mieszkańców, pojedynczych turystów i opuszczone gondole, rozpraszająca światło zabytkowych ulicznych lamp o świcie.

Naukowa pasja i innowacja
Świat technologii nieustannie się rozwija, a to dzięki naukowcom pracującym nad rozwiązaniami, które mogą zmienić nasze codzienne życie.

Świadectwo początku wojny
O książce Listy z Ukrainy z prof. Arkadiuszem Modrzejewskim, dyrektorem
Instytutu Politologii UG, rozmawia mgr Magdalena Nieczuja-Goniszewska.

„Samemu można iść szybciej, ale w grupie można zajść dalej”
Naukowczyni, która łącząc naukę z biznesem, doskonale wie, czego chce. Ceni sobie konstruktywną współpracę, gdyż korzystają na tym nauka i gospodarka, a innowacje przekuwa w zyski przydatne światu.